Spotkanie informacyjne „Zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych – oszczędność domowego budżetu” – 28.11 w Tarnowie

W imieniu BGK zapraszamy Państwa na  spotkanie poświęcone tematowi: „Zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych – oszczędność domowego budżetu”. Spotkanie odbędzie się 28 listopada w Tarnowie, przy ul. Gabriela Narutowicza 38, w sali nr 11.

Sfinansowanie inwestycji dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych to wyzwanie, które często spędza sen z powiek lokatorom i osobom odpowiedzialnym za zarządzanie zasobami mieszkaniowymi. Budynki, szczególnie starsze bloki, potrzebują często kompleksowych i kosztownych inwestycji. Inwestycje te wymagają od wspólnoty, bądź spółdzielni, zaciągnięcia kredytu bankowego. Konieczność pokrycia wysokich kosztów kredytu (oprocentowanie, prowizje) zmuszają zarządców nieruchomości do podniesienia lokatorom opłat za utrzymanie mieszkania.
Czy jest, zatem jakiś inny sposób, aby wyremontować nasze budynki, a przy tym nadmiernie nie zadłużyć wspólnoty czy spółdzielni? Jak zadowolić mieszkańców, narzekających na zły stan i wygląd budynku oraz wysokie opłaty za ogrzewanie?

Szczegółowe informacje o spotkaniu oraz możliwość rejestracji znajdą Państwo tutaj